Welcome!Ak sa chcete registrovať zadavajte DLHŠIE heslá!!!!!

You are not connected. Please login or register

flash...co to doprdele je? :D

Goto down  Správa [Strana 1 z 1]

1 flash...co to doprdele je? :D za St august 12, 2009 9:28 pm

Takže pod pojmom flash je vlastne výmena firmwaru (programu) mechaniky z originalneho za upravený.Par slovami aby ste nemuseli kupovať drahé originály,ale mohli si zahrať aj takú kópiu hry ktorú si kľudne stiahnete z internetu.

Samozrejme pri flashnutej mechanike a hraní po live môžte dostať ban,ale to záleží zas na verzii vášho flashu ktory sa rozlišuje na:
Xtreme
iXtreme
V súčasnosti je najpoužívanejší iXtreme a jeho verzia,buď 1.51 alebo 1.6 (1.51 sa pouziva pri mechanikach lite on/benq)A verzia 1.6 ktorá sa používa pri ostatných typoch mechanik(samsung a hitachi).
1.6 je v súčasnosti najbezpečnejšia ochrana pred banom tak ako aj 1.51.(avšak nikdy nemáte 100% istotu,že ban nedostanete,jedine ak hráte offline)
Xtreme je skôr pre offline hranie nakoľko sú celkom rizikové...

Proces flash:
Už sme si objasnili čo to znamená,teraz vám poviem par konrétnych veci.Každa mechanika,jedno aká značka alebo typ ma svoj unikátny neopakovateľný kľúč.Tento klúč je potrebný pri flashi vytiahnuť z mechaniky z aktuálnym firmwarom a v príslušnom programe trebárs (jungle flasher). ho prepísať do nového firmwaru ktorý si chceme dať.Potom už len stačí zapísať náš firmware naspäť do mechaniky napr. cez dosh flash príkazom write.
Predtým ako sa však dostaneme ku kľúču musíme sa dostať do mechaniky čo znamená aby nám ju načítala vo windovse a je dosť programov na výber cez ktoré sa do mechaniky dostaneme...

mala poznámka:flash sa sa dá robiť aj v dos režime pri bootovani do windovsu,ale priamo vo windovse je to ľahšie.

Aby sme niečo také mohli uskutočniť potrebujeme sata radič s chipsetom via vt 6421A poprípade aj iný,ale tento je naspoľahlivejší.potom klasicky sata kábel a kapke šťastia....potom sa už postupuje podla návodu prísluš. programu.

menší popis mechaník
mechanika Samsung-podla mňa najlepšia mechanika.Jednoducho upravovateľ ná a s potrebnými vecami ju zvládne asi každý.

mechanika Benq-taktiež ľahko upravovateľ ná.Správnym výberom programu a vyš. spomínaných veci není problém spraviť flash sám.

mechanika Hitachi- delí sa na niekoľko typov.Ale pri každom sa musíte dostať do istého stavu.Vola sa mode B.Keď sa doňho dostanete na xku bude vpredu blikať hlavná dióda v strede na zeleno.A až teraz do nej môžte vôjsť a prepisovať firmware mechaniky.Iný je typ mechaniky 79 tam aby ste sa dostali do mode B,musíte použi špec. audio cd....

mechanika Philips lite on-špec. upravená mechanika od microsoftu.Pre flash je mat nutne spomínané veci a lite on key extractor v skratke vec ktorú,keď priložíte na určitý kontakt matičnej dosky mechaniky,ktorá je prepojená s vaším pc sa vygeneruje kľúč ktorý sa pošle do pc....samozrejme na pc musia byt už spustené a nainštalované programy aby ste tento kód mohli prijať a použiť ho.Je veľa typov extractorov tu je jeden...


existuje už aj druhy typ lite on mechaniky taktiež už je úspešne upraviteľná...

A táto vecička sa dáva k tomu extractoru je to niečo ako rozdvojka pre xbox hdd(conectivity kit)Tento článok ma len informačný charakter,ale dúfam,že vám aspoň trochu načrtol danú tematiku.

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore  Správa [Strana 1 z 1]

Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.