Welcome!Ak sa chcete registrovať zadavajte DLHŠIE heslá!!!!!

You are not connected. Please login or register

Historia XBOX firt generation

Goto down  Správa [Strana 1 z 1]

1 Historia XBOX firt generation za Ut august 11, 2009 10:59 am

Xbox je herná konzola od spoločnosti Microsoft. Konzola vznikla ako reakcia Microsoftu na PlayStation 2 od firmy Sony. Vyznačuje sa hardwarovou a softwarovou vymoženosťou (napríklad je možné si do konzoly pridat vlastný pevný disk, využívať klávesnicu, myš a podobne). Xbox využívá upravený procesor Intel Celeron s frekvenciou 733 MHz a grafickou kartou GeForce od spoločnosti NVIDIA. K čítaniu médií používá klasickú DVD mechaniku rôzných značiek. Na trhu sa objavilo niekoľko verzí (1.0-1.6b). K produktu je možné dokúpiť DVD-kit a špecálny set pre výstup zvuku v digitálnej kvalite.Nová verzia Xboxu sa volá Xbox 360.

PROCESOR:
733 MHz Mobile Celeron založený na architektúre Pentium III


_________________

Zobrazit informácie o autorovi http://x360center.allgoo.net

2 Re: Historia XBOX firt generation za Ut august 11, 2009 1:14 pm

nejake dalsie info:

X-box bude nová a prvá herná konzola od Microsoftu, bude to asi najlepšia a najrýchlejšia konzola na trhu. No asi najskôr na jeseň (v USA, v európe a zvyšku sveta až v roku 2002), do vtedy si zatial môžeme pozerať len screenshoty a špecifikácie. Konzola bude najmenej 3 krát rýchlejšia ako PSX2, na výrobe sa posielali najväčšie harwarove giganty ako Nvidia, Intel a Microsoft. Prvý krát bola prezentovaná 6.1, kde si známy gejmer Bill Gates zahral zopár akčných trhákov ako Ešte minulý týždeň sa upravovali hardwarové komponenty a to, výkonnosť grafického čipu konzoly klesá na 300 Mhz z pôvodných 250Mhz a polygóny z 300 M/sec na 125 M/sec. Ale zase procesor zvýši výkon na 733Mhz z pôvodných 600Mhz.

Systém bude predávaný z jedným ovládačom, kde budú dve analógové páčky , jedna digitálna a 6 rôznych knoflíčkov, a ešte zopár prepínačov. No uvidíme čo to bude zač, ale na ovládanie 3Dečiek myšou to určite nebude mať.

MICROSOFT – X-Box
Microsoft je v oblasti hier na konzoly v porovnaní s ostatnými kolegami pomerne mladým súperom. Napriek tomu sa od ich konzoly X-Box predpokladal raketový nástup hlavne vďaka najvýkonnejším technológiam a širokej marketingovej podpore. Neoficíalne sa dokonca povráva, že SEGA DreamCast bol Xbox 0, kvoli faktu, že DreamCast využival podobne ako X-Box operačný system Windows a po roku napriek veľkému úspechu konzoly vo svete ju SEGA z nevysvetliteľných príčin stiahla z obehu a prestala podporovať. Nech už bola realita okolo DreamCastu akákoľvek, čierna krabica s písmenom X na vrchu v sebe skrýva Intel Pentium III, 733 MHz a grafickú kartu 250 MHz NVidia "XGPU" plus 64 MB pamäť. Pri tejto konštalácií dokáže X-Box vytlačiť neuveriteľných 125 miliónov polygónov za sekundu, či nekompromisne kráľuje v obľasti výkonnosti nad svojimi súpermi. Tento výkonnostný rozdiel je aj poznať, pre porovnanie rovnaké tituly z PS2 Onimusha a NHL sú detailnejšie, a rýchlejšie. Jednak je to podporou vyššieho rozlýšenia a potom vyšším počtom polygónov zobrazených na scéne. Ďalším revolučným prvkom v X-Boxe je zabudovaný 10 GB harddisk, na ktorý si môžete ukladať hry, súbory z internetu a hudobné Cdčka. Svojou kapacitou by mal na vymenované úkony disk plne postačovať, pretože mimo spomenutých možností sa na neho neištalujú žiadne časti hier, pretože je táto možnosť u konzolý striktne zakázaná. Takže na obdivuhodnej rýchlosti má podiel jedine väčšia pamäť a rýchly procesor, ktoré spracúvajú snímané CD/DVD médium s programom. X-Box je ďalej podobne ako GC vybavený 4 USB portami na ovládače. Bohužial ovládač X-Boxu je kameom úrazu sám o sebe. V provom rade je neznesiteľne veľký, nepadne do rúk, ktoré následne bolia z tláčitok, pretože nie su ergonomicky rozmiestnené. Mnohokrát musíte pozreť na ovládač, kde je potrebný gombík zašitý. Takmer identický ovládač mala SEGA DreamCast, no z jej problémov sa Microsoft nepoučil pridal navyše jeden joystick a nevkusne rozmiestnil tlačidlá. Z multimediálnych funkcií v základnom súbore je mimo internetu jednoznačne najzaujímavejšia možnosť ukladať si hudobné CD na harddisk a prehrávat ich cez 256 audio kanálov, čim si môžete X-Box z hernej konzoly zmeniť na J-Box (jukebox). Tým sa však multimediálne doplnky X-Boxu končia. V konzole je síce zabudovaný CD/DVD Video prehrávač, ale na jeho aktivovanie a ovládanie si musíte dokúpit špeciálny X-Box ovládač za cca 30 USD.

DOPLNKY
Medzi doplnky podobne ako u ostatných konzol patria ďalšie ovládače, volanty a pamäťové karty. Napriek vstavanému harddisku si môźete zakúpiť pamäťovú kartu a uložené pozície tak preniesť na iný X-Box.
- PRE & PROTI
Medzi hlavné silné stránky X-Boxu patrí jeho výkonnostný náskok oproti ostatným konkurentom a vbudovaný harddisk a pripojenie na internet cez ethernet, v podstate si netreba nič dokupovať mimo ďalších ovládačov a ovládania na Video. Nepriaznivo však pôsobí nevkusný ovládač a málo AAA exkluzívnych titulov ako je tomu u PS2 a GC. Taktiež design X-Boxu je krokom vedľa. Krabica je príliš veľká, rozmermi pripomína PC a je neuveriteľné ťažká, teda absolutné nevhodná na prenášanie. Zatiaľ sa podľa neoficiálnych čisel predali 4 miliony kusov konzoly po svete aj vďaka slabému predju išla cena konzoly z počiatočných 350 USD na 199 USD.Zobrazit informácie o autorovi

3 Re: Historia XBOX firt generation za Ne august 16, 2009 1:47 pm

hej mate chybu v naqdpise ze firt miesto first!

Zobrazit informácie o autorovi

Sponsored content


Návrat hore  Správa [Strana 1 z 1]

Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.